SYSTEMY ALUMINIOWE aluprof

Okna oddymiające

pdf pobierz kartę produktu

Okna oddymiające, stanowią istotny element zapewniający bezpieczeństwo i komfort osób przebywających w budynku. Grawitacyjne oddymianie, przy braku możliwości zastosowania mechanicznego usuwania dymu, jest najbardziej popularną metodą czynnego zabezpieczenia przeciwpożarowego.

W przypadku wystąpienia pożaru, okna we współpracy z systemem oddymiania automatycznie się otworzą, usuwając dym i niebezpieczne związki z otoczenia. Dzięki sprawnemu usuwaniu dymu z obiektu, zwiększa się widoczność, co znacząco wpływa na szybkość i bezpieczeństwo ewakuacji. Dodatkowo znacznie maleje ryzyko zatrucia niebezpiecznymi związkami.

Nasze okna oddymiające produkowane są zgodnie z normą PN-EN 12101-2, co daje gwarancję niezawodności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Najczęściej okna oddymiające montowane są na klatkach schodowych – na najwyższych kondygnacjach. Dzięki takiej lokalizacji podczas pożaru tworzy się ciąg kominowy, który powoduje przemieszczanie dymu, ciepła i trujących związków ku górze. Najlepiej system ten współpracuje z dodatkowym napowietrzaniem z dołu, np. przez okna i drzwi.

Ponad to, okna oddymiające prócz swoich funkcji związanych z bezpieczeństwem, mogą być wykorzystywane w celach wentylacji i przewietrzania pomieszczeń. Jest to istotny element zapewniający komfort pracy i przebywania w obiektach budowlanych.

Istnieje wiele typów i rodzajów okien oddymiających. W naszej ofercie znajdują się okna oddymiające produkowane na systemach ALUPROF MB-59S, MB-59S Casement, MB-60, MB-70 oraz MB-86.

Najważniejszymi pramateriami cechującymi okna oddymiające są:

Okna mogą być rozwierane, uchylne bądź odchylne, na zewnątrz jak i do wewnątrz.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki są przez nas rozpatrywane indywidualnie, w zależności od parametrów i indywidualnych cech obiektu. Do każdego projektu obliczamy wszelkie parametry okien w tym czynną powierzchnię oddymiania.

Stosujemy tylko sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, między innymi najwyższej klasy siłowniki D+H. Posiadamy w ofercie bardzo szeroki wachlarz zarówno samych siłowników jak i konsol montażowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać najbardziej wymagające projekty, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości i niezawodności. Dodatkowo nasze produkty są dostępne w pełnej kolorystyce z palety RAL.

Nasze produkt posiadają niezbędne certyfikaty i dopuszczenia. Każde okno jest oznakowane znakiem CE oraz dołączona jest do niego deklaracja właściwości użytkowych.