Ścianki przestawne

W dzisiejszych czasach nowoczesne biura zazwyczaj posiadają niewiele ścian murowanych, a ich rozkład pozwala na swobodny podział na dopasowane do potrzeb firmy pomieszczenia do pracy oraz odpoczynku. Właśnie z tego względu coraz większą popularność zdobywają ścianki przestawne, które można bardzo szybko montować oraz demontować w wybranym miejscu. Dzięki nim stworzycie dowolny, funkcjonalny rozkład pomieszczeń, który będzie można w każdej chwili zmienić i dopasować do nowej aranżacji.

Systemy przestawne w różnych wersjach

Ścianki przestawne dostępne są w wersji szklanej, w której elementem nośnym całej konstrukcji jest szyba hartowana ESG, oraz w wariantach z podziałem z profilami aluminiowymi, tak zwane szprosowe. Stosowane profile są wykonane ze stopu aluminium EN AW-6060 lub AW-6063 według PN-EN 573-3, stan T66 według PN-EN 515 lub ze stopu AIMgSi0,5 F22 według DIN 1725 T.1. Kształtowniki te spełniają wymagania określone w normie PN-EN 755-1. Własności mechaniczne tych kształtowników są zgodne z norma PN-EN 755-2, a odchyłki wymiarowe nie przekraczają wartości określonych według PN-EN 12020-2.

Mogą być wypełnione materiałami przeziernymi oraz nieprzeziernymi, takimi jak:

Ścianki te posiadają wiele zalet, ale największą z nich to szybkość w montażu oraz bardzo wysoka izolacja akustyczna.

Wyróżniamy kilka podstawowych wariantów naszych ścianek przestawnych:

 1. MB-45 Office

  System, który wykazuje się pełną kompatybilnością z modelem MB-45. Wysokość tej konstrukcji sięga nawet 4m, a zakres grubości wypełnień od 2 do 25 mm. W ich montażu stosowane są okucia najróżniejszych marek, m.in. WSS, Dorma, Geze.

  Wybrane cechy i parametry systemu:

  - Lekka i mocna konstrukcja

  - Głębokość konstrukcyjna 45 mm

  - Zakres wypełnień 2–25 mm (dedykowane szyby hartowane 8, 10 i 12 mm)

  - Różne typy konstrukcji: ścianki działowe, okna, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowe

  - Drzwi dymoszczelne MB-45D w klasach Sm, Sa

  - Uszczelki przyszybowe montowane w sposób ciągły, bez przycinania w narożach

  - Możliwa jest zmiana aranżacji wnętrza

  - System dostosowany do typowych okuć wielu firm np. Aluprof, WSS, Wala


 2. MB-80 Office

  Jeden z najbardziej uniwersalnych modeli w naszej ofercie. Idealny do stworzenia funkcjonalnych przegród wewnętrznych przy zastosowaniu wypełnień przeziernych lub nieprzeziernych, w zależności od potrzeb. Wykazuje się wysoką izolacyjnością akustyczną, a jednocześnie daje możliwość zamontowania wewnątrz okablowania, gniazd elektrycznych czy żaluzji. Ścianki te posiadają również możliwość instalacji okablowania i gniazd w systemowych listwach elektrycznych.

  Wybrane cechy i parametry systemu:

  - Różne rodzaje wypełnień: szyby gr. 4-14 mm, płyty meblowe gr. 10-18 mm, płyty gipsowo-kartonowe

  - Głębokość i konstrukcja profili bazowych pozwala na montaż żaluzji międzyszybowych

  - Możliwość połączenia ściany ze standardową ścianą gipsowo-kartonową grubości 75 mm

  - Doskonałe wygłuszenie biura - akustyka na poziomie 52 dB w zależności od zastosowanych wypełnień

  - Możliwość wykonania ścian o gr : 80 mm oraz 92 mm

  - Dowolny podział przestrzeni, realizacja kąta załamania ściany w zakresie 90°÷180

  - Prostota prefabrykacji oraz montażu, możliwa prefabrykacja bezpośrednio na budowie

  - Prowadzenie kabli wewnątrz ścianki, montaż standardowych gniazdek elektrycznych

  - Możliwość połączenia: ze ścianką MB-45 (centralnie lub licując z płaszczyzną ścianki), z drzwiami systemu MB-45S  (licujących z płaszczyzną ściany oraz niewystającymi poza lico zawiasami) oraz z drzwiami systemu MB-45 OFFICE (z centralnym umiejscowieniem skrzydła z płaszczyzną ściany oraz niewystającymi poza lico zawiasami)

  - Maksymalna wysokość zabudowy 5,5 m

   


 3. ACS 38

  Te przestawne, smukłe aluminiowe konstrukcje idealnie nadają się do urządzenia nowoczesnego, przestronnego i dobrze doświetlonego biura. Są szybkie w prefabrykacji i montowane systemowymi łącznikami oraz specjalistycznymi akcesoriami. Posiadają III klasę wytrzymałości oraz IV eksploatacyjności i mogą być bez przeszkód stosowane w nowoczesnych biurowcach klasy A. Maksymalna izolacyjność akustyczna to 52dB w przypadku wypełnień nieprzeziernych, a także do 46dB w wariancie z wypełnieniami szklanymi. W tym systemie całą instalację elektryczną, komputerową, telefoniczną również możemy przeprowadzić w listwie elektrycznej. Listwa elektryczna może być zamontowana w poziomie i służyć jednocześnie jako cokół lub w pionie jako słupek.

  Wybrane cechy i parametry systemu:

  - Szerokość konstrukcyjna profili 38 mm

  - Izolacyjność akustyczna wypełnienia nieprzezierne od 52 dB

  - Izolacyjność akustyczna wypełnienia szklane od 46 dB

  - Maksymalna wysokość ścian 5300 mm

  - Maksymalna powierzchnia modułu szkła do 6,0 m2

  - Rozstaw słupków pionowych do 2500 mm

  - Szczelność na infiltrację powietrza 0,01 m3 (mhdaPa)2/3

  - Zakres szklenia 5 – 13 mm

  - Zakres grubości wypełnień nieprzeziernych 5 – 84 mm

  - Zakres stosowania IVb wg ETAG 003

 

Wypełnienia ścianek przestawnych zamykane są poprzez specjalne listwy zatrzaskowe wykonane z aluminium o odpowiednio dobranej grubości, a także stabilizowane poprzez podkładki PCV. Dodatkowo, uszczelniane są uszczelkami z kauczuku syntetycznego EPDM wykonanymi według normy DIN7863 oraz normy wykonawczej ISO 3302-1. W efekcie zarówno ich montaż, jak i późniejsze przestawianie okazuje się procesem szybkim i niesprawiającym problemów.

Nowoczesna aranżacja w dobrej cenie

Ścianki przestawne oferowane przez ALUSYSTEM to lekkość oraz wysoka estetyka wykonania, która posiada dodatkowo szczególne walory użytkowe. Ich montaż nie wymaga tygodni remontów i gwarantuje utrzymanie czystości, a na dodatek może być prowadzony w miejscach już wyposażonych i użytkowanych. Tak samo jak tradycyjne konstrukcje kartonowo – gipsowe, gwarantują wysoką dźwiękoszczelność, dodatkowo nadają przestrzeni nowoczesnego charakteru. Z nimi odpowiednia aranżacja pomieszczenia będzie tak prosta, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami i wybierz system, jaki odmieni wygląd danego budynku lub pomieszczenia.